لینک دانلود<تحقیق درباره جايگاه آزداي درقانون اساسي>

قانون اساسی,آزادی,حقوق افراد درجامعه تحقیق درباره جايگاه آزداي درقانون اساسي در حال حاظر شما فایل با عنوان تحقیق درباره جايگاه آزداي درقانون اساسي. را دنبال می کنید .

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در13 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

بررسي جايگاه آزداي درقانون اساسي

آزادي از معروفترين و مظلومترين مفاهيمي است كه هم درجهت اجراي آن درجامعه و هم در جهت سركوب آن قربانيان بسياري گرفته است و جالب تر اينكه ايم واژه را هم ديكتارتورها و مستبدين بكار گرفته اند و با نام آن آزاديخواهان را سركوب نموده اند و هم بسياري از شيفتگان آزادي با عدم رعايت حدود آ؟ن و عدم شناخت چارچوبهاي ضروري آن نوعي ولنگاري و هرج و مرج را پيش گرفته اند تا عملاً جامعه را دچار بدبيني به آن نمايند . علي ايحال آزادي حرف اول همه انقلابيون مسلمان بوده و سرلوحه همه انبياء الهي و اديان توحيدي رها كردن انسانها از غل و زنجيرهاي جهل و ظلم و آزاد كردن آنها از اسارت تن و حيوانيت بسوي فلاح و رستگاري بوده كه لازم است تا بخوبي تبيين گردد .

با طلوع انقلاب اسلامي درسرزمين تاريخي ايران ، اين گمشدة ديرين اولين خواسته و نياز عمومي بود كه درقالب شعار استقلال ، آزادي جمهوري ( حكومت ) اسلامي تبلور يافت و گويي اين آرمان ديرينه مردم تولدي عيني يافت آنگاه جهت حفظ و پاسداري از اين نعمت الهي تبديل به قوانين مصرحه اي گرديد كه نتوان به راحتي آنرا از مردم سلب كرد . امروزه هم با وجود تصريح قانون اساسي جمهوري اسلامي به انواع حقوق مردم درقانون اساسي ، باز هم تعابير و تحليل گوناگون ازآن مي شود كه ضرورت دارد تا اهل قلم به دور از قالب هاي تنگ جناحي و درفضائي مفاهمه آميز نسبت به شأن ، حدود ، جايگاه ، انواع و شرايط آن بررسي هاي لازم را

به عمل آورند تا اين ميراث گرانسنگ شهدا مورد هجمه آزادي طلبان ناآگاه و آرمان انديش ليبرال صفت نگردد و هم قرباني تفكر تحجر آميز و طالبان گرايانه نشود .